Kui soovid vananenud elamist põhjalikult uuendada ja iluvigade lappimisest ei piisa, on aeg ette võtta kapitaalremont. Kapitaalremondi ette võtmisel tasub see teha põhjalikult ja katta nii rohkem kui ka vähem pakilised tööd. Mõistlik on kohe alguses planeerida ka tööd, milleks esialgu vajadust ei pruugi olla (nt torude vahetus või vannitoa põrandaküte), kuid mida hiljem oleks tülikas ja kulukas teha.
Kapitaalremondi puhul on professionaalsete spetsialistide abi peaaegu alati vajalik, kuna tavaline inimene ei valda kõiki vajalikke tehnikaid ja töövõtteid. Näiteks elektrisüsteemi ja torustike paigaldamisel on vaja õppinud ja litsentseeritud spetsialisti. Plaatimine võib ise tehes võtta palju rohkem aega kui professionaalil. Samuti pole põrandate tasandamine või betoonseina uue ukseava lõikamine koduste tööriistadega võimalik.
Enne kapitaalremondi ette võtmist leia vastused järgnevatele küsimustele:
Kui põhjalikult on kavas eluase renoveerida?
Kas soovid renoveerimisel säilitada vana või luua täiesti uus ja kaasaegne sisekujundus?
Mis on maksimaalne remondieelarve piir?
Tavaliselt hõlmab kapitaalremont suure osa kommunikatsioonide vahetust, lammutustöid ja planeeringu kaasajastamist, sealhulgas seinte nihutamist, lisamist või lammutamist. Kapitaalremondi jaoks on vajalik põhjalik ettevalmistus ja sageli ka projekti olemasolu. Kõik need tegurid mõjutavad eelarvet, kuna kapitaalremondi hind on tavaliselt kõrgem kui tavalise remondi oma.
Eelarve jaguneb tavaliselt kaheks osaks – ehitustööd ja materjalid. Kallimate ja luksuslikumate materjalide kasutamisel võib materjalide osakaal eelarves olla suurem. Teisalt, kui kapitaalremondi käigus ilmnevad ootamatud ja mahukad tööd, võivad ajamahukad ehitustööd eelarvest suurema osa nõuda.
Koostame võimalikult detailse hinnapakkumise, et lõplik maksumus oleks juba enne tööde algust selge.